Satıcılara İpuçları: Dükkanlarda Bahar Temizliği

Hep söylüyoruz; dükkanı açtınız, fotoğrafları çektiniz, içine ürünleri yüklediniz. Fotoğraflarınız da harika, ürünler de şahane. Bitti mi? Bitmez. Dükkanınızı hep yenilemeli ve ürünleri taze tutmalısınız. Unutmayın, internet dükkanı sahibi olmak da en az fiziksel bir dükkana sahip olmak kadar çalışma gerektirir.

Mevsim değişimleri dükkanınıza taze bir soluk getirmek için için çok elverişli zamanlar. Altta sizler için bazı ipuçları veriyoruz:

Fotoğraflarınızı Yenileyin

Dükkanınıza şöyle taze bir nefes aldırmak istiyorsanız fotoğraflarınızı yenileyin, bahar mevsiminin size sağladığı parlak ışıktan, doğanın nimetlerinden faydalanın. Fotoğraf ipuçları için bu başlığı incelemenizi tavsiye ederiz:

 
 
Ürün Açıklamalarınızı Yenileyin
Ürünü listelediğiniz günden beri müşterilerinizden nasıl sorular aldınız? Bugüne kadar olan geri bildirimler size ne kattı? Belki çok sinirlendiniz, belki sorularda boğuldunuz ama şöyle bir gerçek var ki ürün açıklamalarınızı genişletmek için size en iyi ipucunu yine müşteriler verecektir. Ayrıca bulunurluğunuzu arttırmak için, ürün isminden başlayarak açıklamalarınızı ve taglerinizi gözden geçirebilirsiniz.
 
 
Hakkımızda Bölümü
Unutmayın, müşterileriniz sizi tanımıyor ve kendinizi onlara yeteri kadar tanıtmak tamamen size kalmış. Hikayenizi anlatın, dükkanınız ne zaman kuruldu, nerede kuruldu, neden bu işe başladınız? Hakkında en ufak bir bilgi olmayan bir dükkandan alışveriş yapar mıydınız? Belki ürünleri çok beğenirseniz evet, ama hakkımızda kısmı düzgün bir şekilde doldurulmuş bir dükkanın satış şansının kesinlikle artacağını biliyoruz. Eğer bize güzel fotoğraflarla ve açıklamalarla iletirseniz biz her zaman blogumuzda sizin hikayenizi anlatmaya hazırız.
 
 
Sosyal Medyayı Kullanın
Yepyeni kampanyalar yapmanın tam zamanı! İndirim kampanyaları ya da yarışmalar yapın, bunları sosyal medya hesabınızda paylaşın, düzenli bir şekilde bahar ruhuna yakışır postlar girin.
 
 
Yeni Bir Ürün Gamı Geliştirin
Yeni bir ürün gamı, yepyeni ürün fikirleriyle dükkanınızı genişletebilir, var olan ürünlerinize yeni bedenler, renkler veya tarzlar ekleyebilirsiniz, ürünlerinizin eksiklerini giderip onları mükemmelleştirebilirsiniz. Bunu yaparken isterseniz eski sezondaki ürünlerinizde indirim yapabilirsiniz. Böylece güzel bir kampanyayla dükkanınıza hareket kazandırmış olursunuz.
 
DİKKAT: Tüm bunları yaparken dükkanınızın var olan çizgisinden ayrılmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Yani seramik kaplar üreten bir atölyeyken bir anda bikini satmaya başlamak gibi.. Tutarlı bir listeleme her zaman satışa daha elverişlidir, eğer seramik dükkanınızda örgü bikini satmak istiyorsanız, yeni markanıza yepyeni bir dükkan açarız.
 
 
Kargo Yöntemleri
Ürünleriniz için en iyi kargo yöntemini mi kullanıyorsunuz? Kargo şirketleri hakkında yeterli araştırmayı yaptınız mı? Tabii ki 1. sırada ürününüzün sağlam gitmesi var. Ancak belki de kargo şirketiyle anlaşma yaparak ya da paketlerinizi küçülterek (tabi burada daha küçük ama yine şık bir paketlemeden bahsediyoruz ) kargo maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Kargo bedava seçeneğinin ürün satışını arttırdığına eminiz.