Zet Dükkanları: Adıüstünde Handmade Jewellery

Adım Beyza Çakır, zet.com’da Adıüstünde dükkanının sahibiyim. İstanbul doğumlu bir dünya insanıyım. İşlerimi evdeki atölyemden yürütüyorum, tatile gittiğimde bile çalışacak malzemelerimi yanımda taşıyorum.

Eğitimimi Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde aldım. 2 yıldan beri mücevher tasarlamaya ve üretmeye başladım.

Çocuklar için sosyal sorumluluk projesi olarak kimlik bileklikleri düşünüp, doğru malzemeyi ararken kendimi Mücevher Tasarımı’nın içinde buldum. 2 yıldan beri hayallerimi metal ile şekillendirmenin heyecanını yaşıyorum. Ağırlıklı olarak kişiye özel ürünler tasarlıyorum. size özel kişi ve günleri hatırlatan , el ile damgalanmış gümüş tasarımlar üretiyorum.

Tasarımlarımda bana doğanın şekil ve renklerinin hatırlatan farklı malzemeleri kullanmayı seviyorum.

En çok gümüş,pirinç gibi metalleri ve tasarımlarıma renk vermek için değerli taş,sıcak mine,keçe ve deri malzemeleri tercih ediyorum.

Beni ve tasarımlarımı özel kılan unsur ürünlerimin kişiye özel olmasıdır. Müşterilerim kendileri için özel üretilecek kolye veya künyeler için benimle temasa geçtiklerinde aramızdaki iletişim başlar ve onlara sevdiklerini hatırlatan tasarımın süreci de başlamış olur.
Sonuç olarak ortaya kimsede olmayan,sadece kendilerine özgü bir tasarım çıkar.

Şu ana kadar ürün , hizmet kalite ve süresiyle ilgili hep olumlu geri bildirimler aldım. Müşterilerim kendilerine özel olarak kişiselleştirilmiş tasarımlarımı beğenerek kullanıyorlar ve bu da beni çok mutlu ediyor. Yaşasın Adıüstünde !

 

Dükkanın tüm ürünleri için: https://www.zet.com/tasarimci/adiustunde/