Zet Dükkanları: sibellebijoux

Merhaba ben Sibel Çakır. Zet.com’da sibellebijoux isimli dükkanın sahibiyim. Kendi tasarladığım el yapımı takı ve aksesuarlar üretiyorum. Bursa Mudanya’da yaşıyorum. Çalışmalarımı evimde oluşturduğum atölyemden yürütüyorum. Aynı zamanda bir ilkokulda görsel sanatlar öğretmeniyim.

Güzel sanatlar mezunuyum. Lise ve üniversitede resim üzerine eğitim aldım. Mezun olduktan sonra çeşitli firmalarda desen tasarımcısı olarak çalıştım.Bireysel tasarımlarımı, sibellebijoux adıyla üretmeye 2013 yılında başladım. Modaya olan yoğun ilgim ve kıyısından köşesinden de olsa bu sektörün içinde yer alma arzusu beni kendi markamı kurmaya teşvik etti diyebilirim.

Ürünlerimde etnik detayları popüler kültürle harmanlayan rafine bir çizgi yakalamaya dikkat ediyorum. Kendim severek kullanmayacağım bir parçayı asla üretmiyorum. Renklerdeki uyum, formlardaki sadelik ve temiz el işçiliği tasarımlarımda olmasına özen gösterdiğim unsurlar arasında.Ağırlıklı olarak pleksi malzeme kullanıyorum. Pleksiyle çalışmak her ne kadar meşakatli bir iş olsa da; hayalimdeki tasarımları yaratma sürecinde beni dilediğimce özgür kılan, çizimlerimi üzerinde birebir uygulayabildiğim ve sonuçta her parçasıyla bana ait bir zevki yansıtan özgün tasarımlar oluşurabildiğim çok işlevsel bir malzeme. Bu yüzden pleksi takı çalışmalarım devam edecek. Fakat sürekli aynı tarza ve malzemeye bağlı kalmayı düşünmüyorum. Ürünlerim değişen moda akımlarıyla paralellik gösteriyor.

Şimdilerde el yapımı kumaş çanta ve clutchlar üzerine yoğunlaştım. İlerleyen zamanlarda üretimlerimi farklı malzemeler ve aksesuarlarla çeşitlendirmeyi amaçlıyorum.Çalışmalarımla ilgili güzel geri dönüşler alıyorum . Katıldığım festival ve şenliklerde bu ilgiyi daha yakından gözlemleme olanağı buldum. Bundan üç yıl kadar önce pleksi kolyelerden oluşan ilk kolesiyonumu hazırladığımda ürettiklerimi insanlara nasıl ulaştıracağımla ilgili hiç bir fikrim yoktu. İnternette bununla ilgili araştırma yaparken tesadüfen Sopsy’i keşfettim ve ilk dükkanımı açtım, benim için çok heyecan verici bir gelişmeydi. Meğer o sıralarda Sopsy ekibi Zet.com’u hazırlıyormuş, bir hafta sonra beni arayıp Zet’e davet ettiler. Böylece bir anda tasarımlarımı geniş kitlelere tanıtma imkanı buldum.

Zet.com gibi son derece kreatif, başarılı bir oluşuma dahil olduğum ve birbirinden yetenekli tasarımcı arkadaşlarla birlikte aynı platformda yer aldığım için çok mutluyum. Teşekkürler Zet.com!

 

Dükkanın ürünleri için: http://www.zet.com/tasarimci/sibellebijoux