Zet Dükkanları: Paper Prınt Etc.

Bizler (Tuğba ve Volkan) tasarıma aşık, üretmeyi ve ürettiğimiz şeyleri paylaşmayı seven grafik tasarımcılarız. PAPER PRINT ETC. markasının sahibiyiz. İkimizde Bursa’lıyız. Grafik tasarım bölümünden mezun oldu.  İş hayatımıza freelance olarak devam ettiğimiz için, home office olarak çalışıyoruz.

Markamızı 2014’ün yaz aylarında kurguladık. İkimizde uzun yıllardır reklam ajanslarında çalıştık ve artık yaptığımız iş bizi tatmin etmemeye başlamıştı. Kendimiz için bir şey yapmak istiyorduk ve kimsenin bize müdahale etmediği, sadece kendimizin karar verdiği, sınırsız tasarımlar yapabileceğimiz, özgür hissettiğimiz, keyif aldığımız bir marka kurma fikri gelişti.

Şu an bünyemizde ağırlıklı olarak poster ve deftere yer verdik. Tasarım dili olarak tipografiyi yoğun olarak kullanıyoruz. Minimal, siyah ve beyaz, günlük hayatta sık karşılaştığımız mottoları, şarkı sözü, düşünür ve şairlerin ilham verici sözlerini tasarlayıp, çeşitli dokulara sahip kağıtlar ile buluşturuyoruz. Bizim için en keyifli bu.

En belirgin farkımız, tasarımlarımızın bir duyguya, düşünceye hitap ediyor oluşları ve size bir mesaj iletmeleri.

Aldığımız tepkiler olumlu yönde. Bu bizi yaptığımız işe sahip çıkma konusunda daha da cesaretlendiriyor. Tasarımlarımızı sunduğumuz kişilerle karşılıklı bir etkileşim içerisinde bulunduğumuzu bilmek, yaptığımız işe değer vermeleri, kendi yaşam alanlarında kullanmaları bizi gerçekten mutlu ediyor.

Dükkanın ürünleri için https://www.zet.com/tasarimci/paperprintetc adresini ziyaret edebilirsiniz.