Zet Dükkanları: Template Design

Biz Neslihan Karaçim ve Berfu Evliyaoğlu iki mimar arkadaş Zet.com’da Template design isimli dükkan sahipleriyiz. Yollarımızı kesiştiren Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi oldu. Şu an için işlerimizi evden yürütüyoruz. Berfu aslen Malatyalı, Neslihan ise aslen Bursalı olup yaklaşık 8 senedir İstanbulda yaşamaktayız. Mimarlık sektöründe devam eden işlerimizin yanı sıra yeteneklerimizi birleştirebileceğimiz, kendimizi daha özgür kılabileceğimiz bir platform yaratmak istedik.

Mesleğimiz gereği devamlı üretim halinde olmamız günlük ihtiyaçlarımızı karşılarken de kullandığımız eşyalara bu gözle bakmamıza neden oldu. Beslenme gibi temel bir ihtiyacımızı karşılarken neden bunu da estetik hale getirmeyelim diye düşündük.Tabaklarımızın tümü birinci kalite porselen. Renklendirmek ve çizim yapmak için porsele özel üretilen geniş bir renk skalasına sahip ve en önemlisi sağlığa zaralı olmayan boyalar kullanıyoruz.

Günlük hayat en büyük ilham kaynağımız bazen bir film , sokakta karşımıza çıkan bir graffiti ya da okuduğumuz kitaplarda geçen bir cümle tasarımlarımızın kahramanına dönüşebiliyor.

Tasarımlarımızda her yaşa ve geniş bir kitleye hitap etmek istediğimiz için farklı alanlar her zaman dikkatimizi çekiyor. Bizim önceliğimiz birlikte geçirdiğimiz bu zamanı ve tasarımlarımızı daha çok kişiye ulaştırmak. Aslında sürekli kendimiz ile bir yarış halindeyiz. Başlangıç noktamıza bakarsak güzel bir yol kat ettiğimizi düşünüyoruz. Bize bunu düşündüren ve her gün bu işi daha da keyifle devam ettirmemizi sağlayan müşterilerimizin olumlu dönüşleri ve takipçilerimizin yorumları oluyor.