Taze Taze: En Yeni Takı Dükkanları

Zet’te her gün aramıza yeni dükkanlar katılıyor, çeşitlilik artıyor. Sen de Zet’te ürünlerini satmak istersen bu linke tıklayarak Zet ailesine katılabilirsin. Altta yepyeni takı tasarımcılarımızdan bir liste yaptık, kendine veya sevdiklerine hediyeler için incelemeni tavsiye ederiz. Her zevke uygun binlerce takı  Zet’te. Resimdeki Teraryum Kolye Bademin Glass tasarımı :

 

Moko

 “2005’ten beri Kapalıçarşıdayım. Şu "şu çekirdekten yetişme" dediklerinden bir iş hayatım oldu. Kapalıçarşı’da büyüdüm, çeşitli mücevher şirketlerinde tasarımlar/üretimler yaptım. Şimdi ise "MOKO" adı altında kendime özel "etnik/gotik" oyma ürünler tasarlıyorum. Genelde her üründen bir tane yapıyorum. Çoğaltma-kalıp ve fabrikasyon ürünlere pek sıcak bakmıyorum, kişiye özel tasarımlar yapmıyorum kendi hayalgücümü göstermek istiyorum. Taşların hepsi doğaldır, özenle seçip getirtiyorum, maden olarak Gümüş-Bronz-Bakır kullanıyorum. Çok az sayıda üretim yapıyorum, takdir edersiniz ki epey vaktimi alıyorlar. Hepsinin özel ürünler olmasına dikkat ediyorum, herkesin özel olması gerektiği gibi…"

https://www.zet.com/tasarimci/moko

Camzade

Cam insanoğlunun yüzyıllar boyunca yaşamına girmiş ve hala vazgeçemediği malzemelerden biri olagelmiştir. Ateşin içinde adeta sıvı gibi hareket eden bu malzeme, ustalarının ellerinde biçimlenerek başkalaşıp kimi zaman bir boncuğa, kimi zaman da heykele dönüşerek gizemli bir yolculuğun tanıklığına davet eder bizleri. Eskişehir Odunpazarı’nda camın büyülü dünyasına yapılan bu yolculuğun duraklarından birisidir Camzade…

https://www.zet.com/tasarimci/camzade

Emma Krafft

Yaratıcısı ve tasarımcısı Esin Nalbantoğlu, markaya ismini veren büyükanne Emma Krafft’ın torunu. Türkiye doğumlu tasarımcı Amerika, Singapur, Kanada ve Hollanda’da uzun yıllar geçirerek uluslararası tecrübeye sahip olmuştur. Kanada, York University – Tasarım bölümü mezunu olan ve yüksek lisans eğitimini Design Academy Eindhoven’da tamamlayan Esin, aynı zamanda eğitimli bir kuyumcu ve sadekar. Marka’nın tüm parçalarını kendi el işçiliğiyle İstanbul Kuruçeşme’deki atölyesinde yapmaktadır. Yıllarca moda ve tasarım dünyası içerisinde yer alan Esin, 2017’de kurumsal hayatını geride bırakarak; el işçiliği ve zanaat geleneklerinden esinlendiği Emma Krafft markasını hayata geçirmiştir.

https://www.zet.com/tasarimci/emmakrafft

Ayşegül Tuğçe Durmaz Jewellery

İstanbul ve Milano tabanlı Ayşegül Tuğçe Durmaz Jewellery markası 2016 yılında tasarım hayatına açılmıstır. Modern, minimalist, tipografik tasarımları ela alan marka 18kt altın, gümüş, bakır, mine materyalleri kullanarak, kaybolan şehirler, kültürler, doğal miraslar, nesli tükenmekte olan hayvanlar konularını ele alarak tipografinin zenginliği ile çözümleyerek, mine ustalığı ve değerli taşlarla kullanılarak elde yapılır.

https://www.zet.com/tasarimci/atugcedurmaz