Zet’in Başarılı Kızları!

Zet.com’da birbirinden başarılı binlerce tasarımcımız var. Bu tasarımcılarımız çantadan takıya, mobilyadan dekorasyona binlerce çeşit ürünü sizlerle paylaşıyor. Kolay sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu kızlar hayallerini markalara dönüştürüyorlar, markalarının tanıtımlarını yapıyorlar, bir yandan da koleksiyonlarını büyütüyorlar. Hepsinin ellerine sağlık!

Altta yüzlerce başarılı Zet tasarımcısı kızlardan hepimize ilham vermesi için bir seçki yaptık. İlerleyen zamanlarda tüm harika tasarımcılarımızın ve tasarımların hikayelerini sizinle Zet Blog’da paylaşıyor olacağız.

Si Belle Bijoux

Merhaba ben Sibel Çakır. Zet.com’da Si Belle Bijoux isimli dükkanın sahibiyim. Kendi tasarladığım el yapımı takı ve aksesuarlar üretiyorum. Bursa Mudanya’da yaşıyorum. Çalışmalarımı evimde oluşturduğum atölyemden yürütüyorum. Aynı zamanda bir ilkokulda görsel sanatlar öğretmeniyim.

Güzel sanatlar mezunuyum. Lise ve üniversitede resim üzerine eğitim aldım. Mezun olduktan sonra çeşitli firmalarda desen tasarımcısı olarak çalıştım.Bireysel tasarımlarımı, sibellebijoux adıyla üretmeye 2013 yılında başladım. Modaya olan yoğun ilgim ve kıyısından köşesinden de olsa bu sektörün içinde yer alma arzusu beni kendi markamı kurmaya teşvik etti diyebilirim.

Ürünlerimde etnik detayları popüler kültürle harmanlayan rafine bir çizgi yakalamaya dikkat ediyorum. Kendim severek kullanmayacağım bir parçayı asla üretmiyorum. Renklerdeki uyum, formlardaki sadelik ve temiz el işçiliği tasarımlarımda olmasına özen gösterdiğim unsurlar arasında.

Sesiber

Ben Sibel Bayraktar, Zet.com’da Sesiber dükkanının sahibiyim. Aslen Sakarya’ lıyım. Gazi Üniversitesi, Mesleki Fakültesi Giyim Endüstrisi ve Giyim Sanatları bölümü mezunuyum. Şimdiki popüler ve güncel adıyla 4 yıl Moda Tasarımı eğitimi aldım. Giysi tasarlamayı çok seviyorum. Hala kendim için tasarlıyor ve dikiyorum.

Online satışa başlamadan önce, 3 yıl boyunca gerçek anlamda bir takı tasarım atölye/dükkan tecrübem oldu. İşin tasarım-üretim kısmı sakinlik gerektirdiğinden dükkanı kapatıp evden çalışmayı denedim ve daha çok sevdim. Bu arada ev tekstili ve giyilebilir aksesuarlar tasarlayıp üretmeye başladım. Evden çalışmayı kendi adıma daha verimli bulduğumu ve en önemlisi daha mutlu olduğumu düşünüyorum. Bu konuda kesin kararımı verince evimin çatı katını atölyeye dönüştürdüm. Orası benim gizli bahçem… Gerçekten nasıl oldugunu hesaplamadığım ve hatırlamadığım bir şekilde kendimi şu an dükkanımda gördüğünüz çalışmalarımı yaparken buldum. Hayatımın her döneminde bir şeyler çizen, kesen, diken, boyayan biri oldum hep. İşin eğitimini alınca ilerlemek çok da zor olmadı benim için. 2005 yılından beri aktif olarak satışa yönelik üretim yapıyorum.

Woohoo! Dream

Merhaba herkese! Biz Deniz ve Özlem, kardeş kadar yakın 2 arkadaş olarak Woohoo! Dream adlı dükkanın sahipleriyiz. İkimiz de Bursa doğumluyuz ve işlerimizi de yine Bursa’da bulunan atölye-evlerimizde tasarlayıp üretiyoruz. Deniz Aktaş, Uludağ Üniversitesi Resim Öğretmenliği mezunu ve uzun yıllar grafiker olarak çalıştı. Özlem Desenci ise 18 Mart Üniversitesi Gıda Mühendisliğinden mezun olup, sektörde uzun yıllar deneyime sahip.

Ortak hayallerimizden yola çıkarak ev tekstilinde özgün tasarımlar arayanların derdine derman olalım ve onlara ulaşılabilir fiyatlarla iyi tasarım ürünleri üretelim diyerek yola çıktık. Tabii sadece ev tekstiline el atmadık, çanta gibi aksesuarlara da Woohoo Dream imzasını taşıdık. 2015’in Ağustos ayından beri, birbirinden renkli ve eğlenceli tasarımlara ve bunların pazarlama işlerine kafa yoruyoruz ve çok eğleniyoruz.

Kaplumbağa Tasarım

Biz Bahar Tezer ve Tuba Özgür, Zet.com’da Kaplumbağa Tasarım markasının sahibiyiz. Kaplumbağa Tasarım iki eski dostun hikayesi diyebiliriz. Lise arkadaşıyız. Yıllar sonra dostluğumuzu düşlerimizle birleştirelim dedik. Hayallerimizi canlandırdık, düşlerimizi gerçekleştirmek için de Kaplumbağa Tasarım’ı oluşturduk. Hayal ettiğimiz her şeyi de paylaşmak istedik hatta ismimiz de buradan çıktı diyebiliriz. Bazı inanışlarda kaplumbağa evin bereketini semboller, biz de bereketi paylaşmak istedik… Bir de en çok sevdiğimiz yanı evini sırtında taşıması… 🙂 İkimiz de İstanbulluyuz. Avrupa yakasında küçük bir atölyemiz var. Kumaşlarımız, düğmelerimiz, dikiş makinemiz ve iğnelerimiz olmazsa olmazlarımızdan.

Tüketim ciddi boyutlarda her alana yayılmış durumda. Bu kadar büyük tüketimin olduğu her alanda da birbirinin aynı ürünleri görmek kaçınılmaz oluyor. Biz bundan sıyrılmak istiyoruz açıkçası. Kendimizin hazırladığı sadece bize özel olan bir çok ürünümüz var mesela. Bunun için özel bir çaba harcadığımızı söyleyemeyiz biz aslında kendimize yapıyoruz diye düşünerek düşlerimizi canlandırıyoruz.

Template Design

Biz Neslihan Karaçim ve Berfu Evliyaoğlu iki mimar arkadaş Zet.com’da Template Design isimli dükkan sahipleriyiz. Yollarımızı kesiştiren Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi oldu. Şu an için işlerimizi evden yürütüyoruz. Berfu aslen Malatyalı, Neslihan ise aslen Bursalı olup yaklaşık 8 senedir İstanbulda yaşamaktayız. Mimarlık sektöründe devam eden işlerimizin yanı sıra yeteneklerimizi birleştirebileceğimiz, kendimizi daha özgür kılabileceğimiz bir platform yaratmak istedik.

Mesleğimiz gereği devamlı üretim halinde olmamız günlük ihtiyaçlarımızı karşılarken de kullandığımız eşyalara bu gözle bakmamıza neden oldu. Beslenme gibi temel bir ihtiyacımızı karşılarken neden bunu da estetik hale getirmeyelim diye düşündük.Tabaklarımızın tümü birinci kalite porselen. Renklendirmek ve çizim yapmak için porsele özel üretilen geniş bir renk skalasına sahip ve en önemlisi sağlığa zaralı olmayan boyalar kullanıyoruz.

Tasarımlarımızda her yaşa ve geniş bir kitleye hitap etmek istediğimiz için farklı alanlar her zaman dikkatimizi çekiyor. Bizim önceliğimiz birlikte geçirdiğimiz bu zamanı ve tasarımlarımızı daha çok kişiye ulaştırmak. Aslında sürekli kendimiz ile bir yarış halindeyiz. Başlangıç noktamıza bakarsak güzel bir yol kat ettiğimizi düşünüyoruz. Bize bunu düşündüren ve her gün bu işi daha da keyifle devam ettirmemizi sağlayan müşterilerimizin olumlu dönüşleri ve takipçilerimizin yorumları oluyor.