Zet Dükkanlarını Tanıyalım: Amulette Jewel

İsmim Esra Seri Aydoğan. Amulette Jewel isimli takı konseptli dükkanın sahibiyim. İstanbulluyum. Beşiktaş’taki evimin bir odasını atölyeye çevirdim. Şahıs firmamı buradan Home Ofis olarak yürütüyorum.

Mezun olduktan hemen sonra aksesuar tasarım firmasında çalıştım. Daha sonra uzun yıllar saat tasarımları üzerine Türkiye ve İsviçre ‘den bilindik markalarla çalıştım. (Momentus,Vialux ,Lee Cooper ,Kappa vs.) Fakat aksesuar tasarımından aldığım zevk, yani malzemelerle iç içe olup her seferinde bambaşka formlar yaratmak daha farklıydı benim için. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi mezunuyum ve seçmeli derslerimden Heykel bölümünde Takı Tasarımı dersinde geçirdiğim zevkli dakikalardan sonra ileride ne yapmak istediğimi anlamıştım. 2018 Ocak ayında “Sevdiğim şeyi yapmak için hala neyi bekliyorum?" Dedim ve eşimin ve yakın çevremin verdiği manevi destekle hızlıca harekete geçtim.

Şimdilik doğal taş, gümüş ve 3 boyutlu cam ürünler tasarlıyorum fakat yakın gelecekte farklı teknikler ile ürettiğim çok daha sıra dışı ürünler göreceksiniz. Ürünlerimin dayanıklı ve takan kişiye fark katacak sıra dışı modeller olmasına dikkat ediyorum. Firmamın da ‘motto’ sun dan da anlayabileceğiniz gibi (Represents the Modern Woman) ‘modern kadını yansıtan’ ürünler üretiyorum.

Malzemelerim şimdilik gümüş, doğal taş, cam, metal, pirinç, kristal taştan oluşuyor. Yakın gelecekte farklı teknik ve farklı malzemelerle ürün gamımı genişletmeyi düşünüyorum.

Tasarımlarımda 3 boyutlu formlar öne çıkar. Beni özel kılan ise markamda her yaş ve tarza hitap eden ürünler bulabilecek olmanız.

Ürünlerimizin satış sonrasında bile teknik desteğini sağlayabiliyoruz. Atölyemizde el işçiliği ile üretilen ürünler olduğu için müşterilerimiz her daim teknik destek talebinde bulunabiliyorlar. Talebe göre kişiye özel tasarımlar gerçekleştirebiliyoruz. Örneğin daimi bir müşterimize nişan ve düğün hazırlıkları sürecindeki bütün takıları kendi zevkine göre birlikte ürettik. Kız arkadaş grubuyla birlikte workshop düzenleyip nedime takılarını birlikte hazırlamak eğlenceli ve farklı bir deneyim olmuştu.

Dükkanın ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.